Menu Close

Wyświetlanie kanałów RSS na stronach internetowych

RSS daje webmasterom wyjątkową możliwość wyświetlania świeżych treści na stronach internetowych. Chociaż publikowanie kanału RSS to świetny sposób na generowanie zainteresowania witryną i zwiększenie komunikacji, dystrybucja i wyświetlanie kanałów z powiązanych odpowiednich źródeł może również generować zainteresowanie, zwiększać ruch i poprawiać pozycję w wyszukiwarkach.

Radary RSS

Webmasterzy o ograniczonym czasie lub możliwościach Makłowicz w podróży mogą dystrybuować powiązane treści. W skrócie, webmasterzy mogą tworzyć radary RSS, łącząc różne treści z powiązanych źródeł, grupując kanały o podobnej tematyce. Kanały RSS są aktualizowane w różnych odstępach czasu, zapewniając stale zmieniający się zbiór powiązanych informacji.

RSS to forma eXtensible Markup Language lub XML. Przeglądanie kanału RSS w przeglądarce internetowej zazwyczaj tworzy kod, który nie jest łatwy do odszyfrowania dla odwiedzających witrynę. W rezultacie webmasterzy używają narzędzi do wyświetlania treści zawartych w kanale RSS.

Treści zawarte w kanałach RSS można dodawać do stron internetowych na wiele różnych sposobów. Każda metoda wyświetlania kanału RSS ma swoje wady i zalety. Webmasterzy będą musieli określić, która opcja najlepiej spełni ich potrzeby w zakresie hostingu i technologii.

Używanie JavaScript do wyświetlania RSS

JavaScript to najprostszy sposób wyświetlania kanałów RSS na stronie internetowej. Istnieje wiele witryn, które umożliwiają generowanie kodu, który można wstawić do witryny. Skrypt JavaScript zaktualizuje się automatycznie, pokazując najnowsze nagłówki w miarę aktualizowania pliku danych. Za każdym razem, gdy odwiedzający odwiedza witrynę, javascript pobiera dane z kanału. Często różne skrypty można dostosować tak, aby wygląd kanału pasował do konkretnego odbiorcy z nadzieją, że wyszukiwarki pochłoną i przejmą zawartość, a Ty będziesz rozczarowany. Kiedy javascript jest używany do wyświetlania kanałów RSS, wyszukiwarki tak naprawdę nie „widzą” zawartości kanału, co oznacza, że ​​wyszukiwarki nie indeksują treści kanału w witrynie.

Feedroll – Feedroll to bezpłatna usługa do syndykowania kanałów informacyjnych RSS i ATOM na Twojej stronie internetowej. Po prostu wybierz kanał, dostosuj projekt, a następnie skopiuj i wklej dostarczony kod na swoją stronę.